Başak Traktör otrzymał nagrodę IF Design Awards

Każdego roku iF International Forum Design GmbH organizuje jeden z najbardziej znanych i cenionych konkursów projektowych na świecie o nazwie IF DESIGN AWARD. Ta nagroda uznawana jest za symbol doskonałości projektowej na całym świecie, pozycjonuje się jako najstarsza niezależna organizacja projektowa na świecie.

W tym roku 78 międzynarodowych ekspertów w dziedzinie projektowania z ponad 20 krajów przeprowadziło kompleksowy proces selekcji zgłoszeń. W tym roku (2020r.) zgłosiło się 7 298 projektantów, architektów, agencji i korporacji z 56 krajów. Başak Tractor wystartował i wygrał ze swoim nowym modelem 5120 z serii 5000, dzięki niezrównanej estetyce, ale także innowacyjności, wyczuciu, funkcjonalności i dopasowanie do marki.

Nowa seria 5000 Red Power tureckiego producenta Basak Tractor zapewnia rolnikom optymalną równowagę mocy i komfortu. Seria 5000 umożliwia rolnikowi łatwy dostęp i obsługę wszystkich niezbędnych funkcji z przestronnego kokpitu, który zapewnia również optymalną widoczność z przodu, z boku i z tyłu.

Ciągniki tej serii posiadają nowe rozwiązania zaprojektowane przez firmę Basak w celu uproszczenia i zmniejszenia obciążenia pracą. Na szczególną uwagę zasługuje multikontroler, który pozwala operatorowi sterować najczęściej używanymi funkcjami za pomocą jednego kontrolera.

Başak Traktör otrzymał nagrodę IF Design Awards